Infrasauna a hubnutí

Pravidelné saunování patří k nejlepším zbraním k posílení odolnosti organismu. Kromě vlivu na imunitu, uvolnění organismu a dobré nálady má saunování také určitý pozitivní vliv v programu hubnutí. Postavit si vlastní klasickou finskou saunu je poměrně náročné. Naštěstí existuje dobrá alternativa pro domácí použití: infrasauna.

Infrasauna není doménou fitness center, ale najde se v domácnostech. Ekonomickou variantou může být masážní sprchovací box kombinovaný s infrakabinou. V infrasauně provádět klasické potní kúry při nižších teplotách než je tomu v klasické sauně, a to při teplotě okolo 60 °C.

Infrasaunu lze zapojit i do programu pro hubnutí. Některé prameny uvádějí, že při 25minutovém pobytu v infrasuaně spálíte okolo až 500 kilokalorií. Hubnutí samozřejmě není přímo v důsledku ztráty vody, tu je potřeba po asunování opět doplnit. Ovšem tělo při tvorbě potu spotřebovává energii. Pokud při saunování vypotíte 1 litr potu, může to být spojeno s podobným výdejem energie jako při běhu na 5 km.

Infrasauna je velmi šetrná. V infrakabině se začnete potit sami od sebe, a to účinkem jemného tepla infračerveného záření s pozitivním dopadem na detoxikaci organismu, na prokrvení a látkovou výměnu. Infračervená kabina je vhodná také pro ty uživatele sauny, pro které je klasické saunování příliš horké.

Bytová sauna Smart

Obr: Infrakabina Smart nabídce společnosti Aquamarine Spa: Pro tyto infračervené kabiny je prakticky všude dost místa. Tento dodavatel nabízí i infračervený ohřev jako aleternativu prakticky do všech ostatních saunových kabin.