V poslední době se stávají stále populárnějšími služby, které zajišťují tzv, „krabičkovou dietu“. Tedy vám vlastně přivezou až pod nos kompletní stravu na celý den, pěkně zabalenou v krabičkách po jednotlivých jídlech. Agentury, které nabízejí tuto službu, nepokrývají jen velká města jako je Praha, Brno, Ostrava, Olomouc nebo Zlín, ale najdeme je i v řadě okresů.

Krabičková dieta

Krabičková dieta – nejčastější možnosti

 • 5 jídel denně, nebo jen obědy a večere.
 • 5 nebo 6 sad jídel týdně (tedy pondělí až pátek nebo pondělí až sobota.
 • Rozvážka denně, některé firmy rozvážejí obden; vzhledem k tomu, že rozvážka může být podstatnou položkou, na menším počtu rozvážek můžete celkem výrazně ušetřit.

Krabičková dieta a redukční jídelníček?

Největší výhodou je to, že u dobrých agentur, které krabičkovou dietu připravují, se na sestavovaní jídelníčku podílí i výživový poradce. Výživový program tak může být sestaven na míru zákazníka a může být proto velmi efektivní jako systém pro redukční dietu na snížení váhy.

Rizika kvality krabičkových diet

Jak ukázal test MF Dnes, ne vždy znamená, že dieta deklarovaná jako připravovaná ve spolupráci s výživovým poradcem, je skutečně kvalitní. Našly se i případy, že skladba potravin byla nutričně zcela nevyhovující a obsahovala nedostatek živin, především bílkovin. Proč tohle není dostatečně pranýřováno (a postihováno) jako klamání spotřebitele, nevím.

Cena krabičkové diety

Cena za jeden den je od cca 220 Kč do cca 450 Kč, „polopenze“ je lacinější. K tomu je potřeba připočítat cenu zavážky (obvykle od 100 Kč) pokud si nevyzvedáváte stravu sami. Běžný je také týden na zkoušku a sleva při delším předplatném služeb. Například měsíční program NutriCare, který zvítězil v lednovém testu MF Dnes, stála 8400 Kč, v testu nejhorší Dieta pro mně pak stála 3980 Kč. Tedy žádná láce, ale s postupným zdražováním potravin a s vyšším DPH to bude v příštím roce asi ještě více.

Lepší alternativa: hubnutí s poradcem zdarma

Pokud to myslíte s hubnutím vážně, stojí za to uvážit možnost obrátit se na pomoc odborníka. Ne vždy to musí stát peníze navíc!

Dietní poradci Naturhouse již pomohli více než 90 000 Čechům a Češkám zhubnout trvale bez jo-jo efektu. „Minulý rok jsme si dělali průzkum u naší klientely a z něj vzešlo, že lidé s námi hubnou především proto, že mají oporu ve svém výživovém poradci,“ říká Věra Burešová, hlavní dietoložka Naturhouse.

Dietní poradny Naturhouse poskytují průběžně ke svým doplňkům stravy na podporu hubnutí bezplatné dietní poradenství. Vyplňte formulář teď hned a objednejte se na vstupní konzultaci, která je zdarma a nezavazuje k žádným dalším nákupům nebo platbám. S podporou odborníka zvýšíte tak svou šanci v boji s nadváhou!

Objednejte se na bezplatnou schůzku s dietním poradcem:

(Publikováno 28.10.2011, aktualizováno 11.11.2012.)

2 komentářů do diskuze k příspěvku
„Krabičková dieta: dieta bez práce“

 1. dobreazdrave.cz napsal:

  Proč si myslíte, že univerzální krabičky pro všechny budou opravdu pro každého a pomohou opravdu každému?
  Jíst zdravě není drahé, žít zdravě není těžké.

  • alex napsal:

   Jak je ve článku zmíněno, ne všechny krabičkové diety musí být jednotné pro všechny. Tam, kde je k dispozici výživový poradce, může přizpůsobit stravovací program individuálně.

Vložit komentář do diskuze