Zumba – zábavný tanec na hubnutí

Cvičení Zumba vzniklo v roce 1999 v Kolumbii a doslova zaplavilo svět. Příčin úspěchu je několik: cvičení je zábavné, má více úrovní od začátečníků až po pokročilé a je vhodné pro hubnutí. Zumba zapojí do cvičení celé tělo, a tak za hodinu se dá spálit asi 800 kalorií. Postupně se vyvinulo více stylů zumby:

Zumba Reggaeton

Varianta reggaeton patří mezi nejoblíbenější styly. Kombinuje prvky regaae, dance-hallu, hip-hopu a latinskoamerických tanců. Charakteristický je rytmus tvořený bubny. Je populární v celé severní Americe.

Merengue – Zumba chůze

Tato varianta zdomácněla především v Karibiku. Charakteristické pro merengue je rychlé přešlapování z jedné nohy na druhou a typické vlnění v bocích.

Zumba Salsa

Základem Zumba salsy je kubánský tanec son, doplněný dalšími tradičními tanci z jiných oblastí, včetně Afriky (mamba, rumba, guaracha, ča-ča). I zde je více variant: tancuje kubánský, kolumbijský nebo portorický styl Zumba salsy.

Zumba video

Jak vypadají základní prvky Zumby, na to se můžete podívat v následujícím demonstračním videu. Video je sice anglicky, ale radost z pohybu je mezinárodní:

1 Komentář

  1. Jak zhubnout

    Ano, každý pohyb je dobrý. Například zumba je mnohem lepší než se cpát nejrůznějšími prášky na hubnutí, které akorát rozhodí organismus. Pokud si někdo myslí, že zhubne tak, že bude sedět doma u televize a nějaký prášek za něj bude spalovat tuky, tak je na omylu 🙂

Přidávání komentářů není povoleno.