Normálně nepropaguji žádné pilulky na hubnutí, ale tentokrát udělám jednu u preparátu Alli. Alli je totiž prvním volně prodejným lékem v EU s klinicky prokázaným efektem na snížení hmotnosti. Účinná látka orlistat zabraňuje vstřebávání přibližně 25% tuku přijatého v potravě.

Tuk, který se nevstřebá, se vylučuje stolicí. Při požívání příliš tučného jídla se může projevit z výše uvedeného důvodu průjem. Alli vás tedy mimo jiné „naučí“, abyste si vybírali stravu s nižším obsahem tuku. Alli mohou užívat osoby starší 18 let a s BMI (body mass index) vyšším než 28. Pilulka ovšem nenahradí změnu stravovacích návyků, která je ve většině případů nutná pro efektivní zvládnutí
nadváhy.

Aktualizace březen 2013:
Podle informace výrobce není Alli v tomto okamžiku v ČR dostupný. Zmizela tak z trhu známá značka volně dostupného léku na hubnutí. Ovšem nezoufejte, stále můžete vyzkoušet alternativy, třeba z oblasti doplňků stravy nebo zdravotnických prostředků, které mohou mít vynikající efekt a které je možné pohodlně objednat na internetu.
Chcete-li zhubnout, doporučujeme:

Oba tyto výrobky znáte z úspěšné televizní reklamy. Na uvedených odkazech jsou k dispozici i zkušenosti a recenze uživatelů.

Dávkování Alli

3x denně 1 tobolka spolu s hlavním jídlem. Léčba by neměla trvat déle než 6 měsíců. Doporučuje se používat multivitaminový přípravek, aby se předešlo nedostatku vitaminů rozpustných v tucích (vitamíny A, D, E a K).

Alli a dietní plán

Efektivní léčba obezity předpokáldá i změnu stravovacího režimu. Dietní plán je tedy součástí léčby s Alli. Ne nadarmo reklamní slogan říká, „ke každým 2 kg, které zhubnete vlastním úsilím, vám Alli pomůže shodit další 1 kg“.

Žvýkací tablety Alli

Nově jsou k dispozici i žvýkací tablety s dávkou účinné látky 27 mg orlistatu. Tyto tablety není třeba zapíjet vodou a jsou stejně účinné i při menším obsahu orlistatu.

Cena přípravku ALLI, akce

Alli (tobolky i žvýkací tablety) jsou k dispozici v baleních 84 nebo 120 ks. Standardní cena je okolo 1000 Kč za 84 žvýkacích tablet, je ale možno získat v akci nebo na internetu slevu i přes 30% z této částky (situace na podzim 2012). Alli je tak mnohem přístupnější než při masivním uvedení na trh před 2 lety.

Zkušenosti s Alli, recenze

Určitý obrázek a předpoklad účinnosti Alli si můžeme udělat z informací o klinickém testování, které bylo součástí schvalovací procedury. Stručně řečeno, lidé s nadváhou nad BMI 28 shodili s Alli v průměru 4,8 kg (během ročního pozorování), kontrolní skupina s placebem 2,3 kg. Rozdíl byl tedy 2,5 kg. Ve skupině pacientů s BMI 25 – 28 byly rozdíly mezi pacienty s Alli a pacienty s placebem nevýznamné (zdroj: EMEA).

Prášky na hubnutí Alli a Xenical – srovnání

Alli (výrobce Glaxo SmithKline) obsahuje stejnou účinnou látku orlistat jako přípravek Xenical (výrobce Roche), Xenical je ale na lékařský předpis. Rozdíl je v dávce, jedna tobolka Alli obsahuje 60 mg účinné látky (žvýkací prášek 27 mg), Xenical obsahuje 120 mg.

Upozornění, příbalový leták

Přípravek Alli se nesmí používat při přecitlivělosti na obsažené látky, při současné léčbě cyklosporinem, warfarinem nebo jinými perorálními antikoagulancii, dále při chronickém malabsorbčním syndromu, při cholestázem v době těhotenství a kojení. Prostudujte si příbalový leták na oficiálním webu www.alli.cz pro podrobnější informace.

Diskuze o Alli

Pokud máte vlastní zkušenosti s přípravkem na hubnutí Alli, zkušenosti s dietním plánem Alli apod., zúčastněte se prosím naší moderované diskuze o alli, která je na této stránce níže.

(Publikováno 7.2.2010, naposledy aktualizováno 1.3.2013.)

188 komentářů do diskuze k příspěvku
„ALLI – lék na hubnutí“

 1. bara napsal:

  muze se brat alli kdyz se bere i antikoncepce

 2. jirina napsal:

  Dobryden pršky alli my stršne pomohli ale nejsou k sehnani v žadne lekarne ani na internetu a nevim kde je mam sehnat

 3. Míša napsal:

  Já jsem taky nemohla zhubnout a podařilo se mi to s jednou poradnou STIHLI … zhubla jsem 11 kg. bez omezení jíst co mi chutná a nehrozí jojo efekt :-)

 4. Kateřinka napsal:

  Dobrý den,Alli jsem brala loni asi 4 měsíce a zhubla jsem 17 kilo ale je pravda že jsem se musela velice dost omezovat v jídle a hlavně 3 týdně cvičit..Teď se chystám znovu a moc se těším :-D DD

 5. Lenka napsal:

  Alli mi před dvěma lety pomohlo, zhubla jsem 12kg, po úpravě stravy a hodně jsem jezdila na kole. Nyní jsem po antidepresivech přibarala hrozných 30kg a nedaří se mi zhubnout, alli jsem si koupila včera a pomalu chci zhubnout na mou výchozí váhu 70kg. Mám jen takový dotaz nebo spíš postřeh. Alli obsahuje 60mg orlistatu, což je polovina orlistatu obsaženého v léku na předpis Xenical. Po užití dvou tablet allipřed jídlem se z něj tudíž stává Xenical. Mám pravdu? Co si o tom myslíte vy?

  • Magda napsal:

   Leni, máte zajímavou myšlenku, to by mě také zajímalo.

   Jinak patřím k zastáncům, mně ALLI před rokem a cosi taky dost pomohlo, ale fakt jsem jedla 5xdenně, malé porce, hodně jsem se snažila mít ten jídelníček pestrý a zapisovala jsem si každou sklenici vody (já a pitný režim – hrůza, kdysi jsem za den vypila třeba 0,2l..) Já teď hubnu do svatby, sice né mojí, ale motivace je to jak blázen:) Hodně úspěchů všem:)

  • Magda napsal:

   jinak mě ještě napadlo, zkuste pít japonský čaj hannasaki. krom toho, že pomáhá spalovat (mám kamarádku, která čistě na něm a bez extra diet shodila dobrých 15 kg během asi půl roku), je fakt výborný a krom toho, že vás donutí dodržovat pitný režim, má i spoustu dalších výhod:)

  • monika napsal:

   DOBRY DEN,ALLI,NEBO ORLISTAT JE UPLNE SUPER,MUSIM SE PRIZNAT,UZ SKORO DVA ROKY BERU PO DVOU TABLETACH A JSOU DNY,KDY JICH SNIM AZ OSM,CPU SE TOTIZ STALE :) JSEM STALE STEJNA A TENTO LEK MI POMOHL MOC PRI DIETE,ZHUBLA JSEM SNAD DVACET KG A TED UZ JEN UDRZUJI :) TAKZE JSEM S ALLI,ORLISTATU TEZ UDELALA XENICAL :) I MNE TO NAPADLO A TAKY TO TAK BERU :)

 6. Lenka napsal:

  Alli mi poprvé pomohlo.Koupila jsem si po čase druhé balení,ale nyní beru prášky na vysoký tlak a to mi už nedělá moc dobře.Proto prodám zbytek 61 žvýkacích tablet. Cena 500,-Kč meil petlachovama@seznam.cz

 7. Jitka napsal:

  dobry mužu brat alli když beru antidepresiva 10 mg??a na tlak leky??

Vložit komentář do diskuze