Dieta Daniela Hůlky

Pokud skutečně stojíte o to, snížit svou váhu a přitom si zachovat zdraví, zapomeňte na bulvání extravagance typu „Hůlkova dieta“. Takzvaná „dieta podle Daniela Hůlky“ byla hojně probírána v novinách a její viditelné úspěchy (Daniel Hůlka totiž skutečně výrazně zhubl) jí zajistily popularitu. Nicméně známý zpěvák zhubl systémem, který skutečně nelze doporučit.

Princip „diety Daniela Hůlky“

Podívejme se na to, co je principem „zázračné diety“:

 • totální hladovění, přijímá se pouze minerální voda (1. týden)
 • pouze zeleninová jídla (2. týden)
 • pravidelná strava s omezením tuků (3.-6. týden)

Nejhorší je ten začátek — hladovění.

Daniel Hůlka (jako Kat Mydlář, divadlo Broadway)A to nejen první týden, ale vlastně i druhý, protože při konzumaci pouze zeleniny nedáte tělu potřebné živiny. Už při letmém pohledu je jasné, že ve stravě budou dva týdny chybět bílkoviny, které jsou nutnou složkou kvalitního stravování.

Jak má ale normální člověk poznat, že nějaká dieta je nevhodná, když je nám předložen ihned důkaz místo slibů, tedy v tomto konkrétním případě hubený Daniel Hůlka? Všeobecná rada zní:

Zbystřete pozornost vždy, když nějaký dietní program nabízí rychlý výsledek a/nebo požaduje jednostrannou stravu.

Nevyvážená strava organismus oslabuje, a to i tehdy, když trvá „jen“ několik dní. Žádoucí je rovněž snížení tělesného tuku — hladověním a vynecháním bílkovin riskujete především ztrátu svalové hmoty.

Navíc většinou když se snažíte organismus nějak nevyváženou stravou rychle „ošálit“, tak se vám to v delší perspektivě může vymstít, nejčastěji ve formě tzv. jojo-efektu.

8 Komentářů

 1. Salt Medica

  Vážený pane Alexi.
  Ve svém příspěvku „Dieta Daniela Hůlky“ se bohužel pletete. V žádném případě se nejedná o hladovění a již vůbec ne o zamezení příjmu živin. celý proces je založen na třífázové redukci hmotnosti za dohledu lékařů. Pokud budete mít zájem o bližší informace jakým způsobem Daniel Hůlka redukoval svou nadváhu a jak celý proces probíhá kontaktujte nás na naší e-mailové adrese.

  1. alex

   Možná, že jen vycházím ze špatných informací: našel jsem si na webu, že první týden se pije jen minerální voda a druhý týden se jí jen zeleninová jídla, a to mi přijde jako 14 dnů bez důležitých živin (bílkoviny). 14 dnů bez bílkovin pokládám za hladovění (nezaměňovat pocit hladu) a za riziko nesprávného hubnutí (ztráta svalové hmoty). Pokud ovšem jídelníček diety, kterou obhajujete, vypadá jinak, rád zveřejním Váš opravný komentář.

 2. SALT MEDICA

  Ano, jídelníček vypadá zcela jinak. Principem diety je přeprogramování fetostatu /součást mozku/ na efektivní spalování a ukládání tuků.
  V principu se jedná o tři fáze. Jedná se o
  1/ Regulaci kyselin v těle
  2/ Spalovat tuky
  3/ Stabilizovat tělo
  V celém programu se jedná o dodržování pitného režimu a přesného dodržování stravovacího systému, který obsahuje veškeré živiny, minerály a vitamíny.
  V žádném případě se nejedná o hladovění a pití pouze minerálních vod.
  Tento program byl vyvynut vědeckou radou a lékaři. Dietní program je rozdělen do tří fázi po 12 dnech a můžete ho dodržovat libovolně dlouho s tím, že právě tyto 3 fáze zabrání jo-jo efektu. Další info rádi poskytneme mailem (komerční odkaz odstraněn).

 3. Denisa

  Dobrý den mohu prosím Vás vědět na čem je založen jîdelníček Húlkové diety?Děkuji a s pozdravem

 4. Lucka

  Opravdu mi vadí, když tito lidé vystupují pod nejrůznějšími názvy, doménami, snaží se vás oblbnout nejnovějšími vědeckými studiemi, soutěžemi apod. Nikde ovšem nepřiznají, že se jedná o produkty Herbalife. Stránky Salt Medica musíte pročíst opravdu důkladně, abyste se dozvěděli, s kým máte tu čest. Divné, ne?

 5. alex

  @Lucka: Po pravdě řečeno jsem to na jejich stránkách nikde nenašel a google na spojení herbalife a salt medica také nedává žádné výsledky. Nicméně své know-how poodkrývají jen skromně a k popisu principu („principem diety je přeprogramování fetostatu na efektivní spalování a ukládání tuků“) mám poznámku, že podle mého každé oblbnutí (přeprogramování) má omezené trvání, ostatně také říkají, že přeprogramování má 3 fáze, které je možno (nebo nutno?) opakovat stále dokola. Já jsem příznivcem spíše nějakého trvalého režimového opatření, které vede k rovnováze, než periodického přeprogramovávání.

 6. Janka

  Myslím, že je každého věc jak chce hubnout. Já toho za den moc nesním a tak jsem zkusila tuhle dietu – je jednoduši, nepočítáte kolik gramu si muzete ceho doprat! No proc to pisu po 3 dnech jsem sotva vstala z postele. Mám denně docela dost pohybu a v mineralnich vodach, které také nejsou zrovna nic zdravého energii nezískám. A tak pokud chcete hubnout a je to akutni radeji vse proberte s lekarem, který vám sestaví specialni jidelnicek. Nestane se pak, že na konci mesíci budete mit pokles železa a ostatních vitamínu. a poslední tečka opravdu si myslíte, že by chlap jako hůlka vydrzel takhle nejíst a papal jen zeleninu nebo že nejedl doplňky stravy ? HAHA

 7. Janka

  @Lucka :Nejedná se o herbalife. Ten totiž funguje a vyznává úplně jiný režim. A to je NEHLADOVĚT a jíst hodně bílkovin. O čem psal pan alex, o tom je herbalife.

Přidávání komentářů není povoleno.