Jak rychle zhubnout?

Ve dnešní zrychlené době chceme všechno rychle. I když na nadváze jsme pracovali často dlouho a systematicky, zhubnout bychom chtěli co nejrychleji. Bohužel ne vždy je možno najít vhodné řešení pro takový úkol — spíše skoro nikdy. Podívejme se na to, co chceme, a jaké jsou nejběžnější požadavky na rychlé hubnutí:

Co chceme

 • Hubnutí - ilustraceJak vůbec zhubnout rychle (co nejrychleji).
 • Jak zhubnout břicho, stehna, boky, nohy, někteří jsou ochotni i provádět cviky na hubnutí.
 • Jak zhubnout 10 kg, 5 kg, 20 kg (v tomto pořadí, tedy nejčastější je požadavek na 10 kilo).

Jaké metody hubnutí nacházíme

 • Rychlé diety: různé nevyvážené nebo „hladové“ jídelníčky jako je dieta modelek nebo mléčná dieta Rajko Dolečka. Tyhle postupy odborníci na dietu mají spíše za nástroj jo-jo efektu než za trvale udržitelný postu.
 • Léky na hubnutí: ty jsou prakticky jen dva. Jednak je to Adipex retard na potlačení chuti k jídlu, jednak Alli, resp. Xenical, který blokuje vstřebání části tuku ve střevě (oba posledně jmenované preparáty  se liší jen dávkou účinné látky orlistatu). Bohužel ani jen z nich nezaručí rychlost.
 • Doplňky stravy na hubnutí: ani zde nemůžeme čekat nějakou velkou rychlost. Navíc mají často špatnou pověst, protože výrobci slibovali nekriticky velké výsledky. To by se mělo změnit, protože (v rámci celé EU) by mělo být povoleno uvádět jen doložitelná tvrzení o účinku. Podobně jako léky může být jejich na každého jednotlivce individuální. Najdou se mezi nimi i slibné výrobky například Andropharmia Slim.

Proč recepty na hubnutí často nefungují?

Obecně platí, že nadváha je způsobena nerovnováhou mezi příjmem potravy a výdejem energie. Ovšem obecné rady o pohybu, dietních programech apod. u řady obézních selhávají, a to i tehdy, pokud nějaký dietní program dodržují. Je to tím, že lidské tělo je individuální a že nadváha není příčina, ale spíše projev nějakého problému. Proto pro řadu pacientů, kteří opakovaně selhávají v pokusech dostat se na správnou váhu, by mělo být logickým krokem obrátit se na odborníka.

4 Komentářů

 1. Sabina

  Dobrý den. Chtěla bych se vyjádřit k tématu léky na hubnutí. Beru Léky CLA, ale ne tím stylem, že polykám prášky a krásně hubnu, jak si to představuje většina:D. Léky beru, ale zároveň makám, cvičím 3 krát týdně, když mi to čas povolí a snažím se i jíst zdravě.. Samozřejmě se mi výsledky dostavili, ale byla to dřina. Dřina, která je teď i mou zábavou!! CLA má vysoký obsah CLA, nvíc obsahuje chrom a zelený čaj! Těm co něco o cvičení ví nemusím rozepisovat a pro ty co moc neví, zelený čaj udržuje tělesnou váhu a chrom omezuje pocit hladu! CLA napomáhá přeměnit tuk na svaly, ale samozřejmě za správné životosprávy a aktivního pohybu!!

 2. Babeta

  Dobrý den, přidávám se!! Ohledně správné životosprávy, hubnutí a cvičení se již zajímám celý rok. Přečetla jsem toho spousty, vyzkoušela taktéž. C.L.A. užívám již půl roku. Kupuji si vždy to větší balení 120 + 60 tobolek, je to jediný výrobek na trhu, jak píše kolegyně, který obsahuje vysoký podíl CLA, chromu a zeleného čaje, kdy je to vše v 1. Cvičení a strava jsou další 2 důležité faktory a pro ty, co opravdu věří, že jde zhubnout i bez toho, můžu říct, NE. Nedoufejte. Jsem spokojená!!

 3. Sabina

  Cvičit, cvičit, cvičit!!! Jíst s rozumem a zdravě! To je celá věda! Plus pak doplněk stravy, ale bez cvičení stravy to nefunguje! Mám dobrou zkušenost s C.L.A. – doporučuji!!

 4. Jana

  Já jsem si při hubnutí kupovala lipoxal na hubnutí.

Přidávání komentářů není povoleno.