XL-S Medical: 3 prostředky na hubnutí

Zatímco reklamním hitem sezóny 2011 byl lék (tedy slovy zákona léčivý přípravek) Alli, další rok ho jeho výrobce nijak pronikavě neinzeroval a v roce 2013 se na českém trhu ani neprodává. Důvody neznám, ale osobně si myslím, že asi na trhu prohrál s jinými prostředky na hubnutí. Výrobky na hubnutí se často používají opakovaně, protože kůra jeden rok většinou problém nevyřeší trvale. Máte tak zkušenost z minula a navíc se postupně dozvídate o zkušenostech ostatních. Pokud je tedy nějaký prostředek úspěšný několik sezón po sobě, tak na něm asi něco je. A to je i případ trojice zdravotnických prostředků XL-S Medical.

XLS (nebo taky XL to S) Medical firmy Omega Pharma je název, který má podpořit představu, že zhubnete z velikosti XL na velikost S. Hlavní řada obsahuje tři produkty: na potlačení chuti k jídlu a na blokování kalorií z tuků a ze sacharidů:

 • XLS Medical – Redukování chuti k jídlu: přírodní komplex k redukování chuti k jídlu „Redusure“.
 • XLS Medical – Blokování kalorií ze sacharidů: přírodní glykoproteinový komplex „PhaseLite“.
 • XLS Medical – Vázání kalorií z tuků: komplex vlákniny a vitaminů „Litramine“, nyní také ve variantě DIRECT.

XLS Medical

Bohužel v minulých letech byla reklama na XLS Medical formulována tak, že mohla vzbudit nepřiměřená očekávání. Nemám nic proti výrobkům na hubnutí, které nejsou registrovanými léky. Určitě se mezi nimi najde dost užitečných produktů — omezení chuti k jídlu nebo vyvolání pocitu nasycení je přesně ta oblast, kde mohou být tyto produkty efektivní. Stejně tak používání vlákniny je vhodné jak pro zvýšení pocitu nasycení, tak i pro regulaci zažívání nebo i vliv na vstřebávání tuků. Zdá se, že nyní výrobce vsadil na důvěryhodnost, a to se určitě vyplatilo.

Pokud se týče účinků, tak je Omega Pharma docela pevně v kramflecích a má účinky podpořené klinickými studiemi. Ostatně se nejedná o doplněk stravy, ale o zdravotnický prostředek. A to znamená, že výrobek prošel určitou registrační procedurou (více viz stránky www.sukl.cz), to je rozdíl oproti těm doplňkům stravy. Navíc letos spustila firma Omega Pharma akci garance vrácení peněz, a to je v oblasti výrobků na hubnutí fakticky bomba. Akce (zatím) platí od 1.4. do 1.7.2013. Pokud správně funguje počitadlo na stránkách, tak dnes — 8. týden od zahájení — je vráceno pouhé 1 balení XL-S Medical.

Aktualizace 26.5.2015: Letos přibyl ke skupině XL-Medical nový prostředek na redukci váhy, a to XL-S Medical DIRECT. Obsahuje rovněž komplex Litramine pro vázání kalorií z tuků, ale je praktickém balení v sáčcích, které se užívají 3x denně bez nutnosti je zapíjet vodou.

Zdůraznil bych heslo, se kterým se XLS Medical prodává. Je to klíčová formule, která by měla být mnohem výraznější:
jíst zdravě + pohyb + XLS Medical = jsem zpět ve formě

O reálné zkušenosti s výrobky XLS Medical se můžete podělit v diskusi pod článkem.

Poprvé publikováno 17.2.2011, posledně aktualizováno 25.5.2013

21 Komentářů

 1. tom

  účinnou látkou XLS Medical – Vázání kalorií z tuků: komplex vlákniny a vitaminů „Litramine“
  je LIPOSINOL obsažený v dužině některých kaktusů a sukulentů. váže tuky včetně formy lipofilní nanoemulze. tyto tuky vázané liposinolem obsaženým ve vláknině se dále neůčastní trávících procesů a bez zvláštních obtíží opouští organizmus narozdíl od orlistatu, který blokuje účinek lipáz — enzymů rozkládajících tuk, který nestráven odchází do tlustého střeva a vyvolává úporné průjmy. blokováním metabolizmu tuků dochází k omezení příjmu některých vitamínů a jejich provitaminů
  (A-retinol, karoteny, lykopen)
  (D-Cholekalciferol,Ergokalciferol)
  (E-především α-tokoferol)
  (K-fylochinon, melachinon)
  na což výrobci XLS pamatovali narozdíl od výrobců alli.
  zajímavá by mohla být kombinace obou prostředků doplněných vitaminem B7 (karboxylázou), L-karnitinem a celulózou.

 2. LNI.CZ

  Dobrý den,
  pravděpodobně jste osobně neviděl příbalovou informaci ani obal tohoto produktu. Tento produkt je registrován jako zdravotnický prostředek, nikoliv jako doplněk stravy jak zde uvádíte v textu (jistě jen vytvořeném za účelem nalákat lidi, aby klikali na reklamy).

  Proto označení „zdravotnický prostředek“ na stránkách naší internetové lékárny http://www.lni.cz je u těchto produktů správný. Pokud máte pochybnosti o registraci těchto produktů, doporučuji se obrátit na příslušné orgány…

  S pozdravem
  Pavel S.

  1. alex

   Velké díky za upozornění, skutečně jsem se (mylně) domníval, že termín zdravotnický prostředek je z principu klamavý. Ostatně na jiných on-line lékárných je zařazen mezi „doplňky stravy“, a to můj omyl posílilo. Ćlánek jsem opravil.

 3. Jak zhubnout

  Ahoj chci se zeptat, máte někdo s těmito prostředky zkušenost? Můžete je doporučit? Dík

 4. Gabriel Gintner

  Nevím proč se v internetových nabídkách téměř všeho druhu zboží neuvádí také jeho cena. Pro mnoho lidí je cena jedním ze základních informací pro rozhodnutí, zda si uvedené zboží koupí nebo ne.

 5. kalina

  Tyto kůry jsem nezkoušela,ale už jsem zkusila Andipex,Alli a Lipoxal Extreme a po ničem jsem nezhubla.Co jsem kdysi brala to byly Lindaxy ty mi fakt pomohly, zhubla jsem za dva měsíce 8 kilo, ale bohužel je přestali vyrábět tak mám smůlu….

 6. Monika Šumavská

  Dobry den,chtela bych se zeptat,kdo mi vrati penize kdyz nezhubnu ani 1 kg,nebo staci zhubnout i nekolik deka?Kdo zaruci pravdivost meho tvrzeni.

  Dekuji za odpoved

 7. Ilona

  Dobrý den, riskla jsem to a objednala. výsledky zatím nic, mám to doma pár dnů, ale spíš jsem hledala informace, když bych chtěla doplňky kombinovat,jak na to jít a na to jsem nikde nenarazila. Tak pokud máte nějaký odkaz, kde bych tyto informace našla, budu ráda. JAK UŽÍVAT VE VZÁJEMNÉ KOMBINACI????
  Děkuji Ilona

 8. Mirka

  Tak dneska jsem si zakoupila XLS redukovani chuti k jidlu, rovnez jsem zacala cvicit hodinku denne. A za tyden napisu kolik jsme zhodila. Taky jsem zvedava jestli to zabira. Moje vaha je ted 79,5 Kg.

  1. Mirka

   Tak nevim po dvou tydnech uzivani a jidla 5x denne a skoro hodinovemu cviceni jsem zhodila 3 kg.

 9. Jana

  Beru XLS 14 dní a mám opravdu 2kg dole. Stravu jsem nijak výrazně neupravila….pouze si hlídám večeře. Mám Blokování kalorií ze sacharidů.

  1. Nela

   Já jsem také vyzkoušela XLS Medical ale Vázání kalorií z tuků a také mně pomohl. Za 14 dní jsem zhubla 2 kila a nemá žádné vedlejší účinky.

 10. Andi

  Dobrý den a který je tedy na hubnutí všude píši tři druhy xl-s medikl já potřebuji zhubnout který tedy vzít díky ANdi

 11. lenka

  xl-s..medical-je velmi slaby neschudla som s neho vobec.

  1. lenka

   xl-s-medical-beriem pravydelne podlanavodu -mam mensiu chut do jedla ale to tak všetko..neschudla som .

  2. Marcela

   Již jsem zhubla dvě kila a cítím se dobře. Žádné vedlejší účinky nemám. Již na sobě cítím, že mi ubývají tuky hlavně na bříšku a stehnech, na bocích to jde pomalu ale jde. Snažím se alespoň 2 x v týdnu o pohyb, většinou na rotopedu. V jídle se nijak neomezuji, klidně si dám i čokoládu.

 12. Pavlína

  Beru XL to S Medical vázání kalorií z tuků už 14 dní a zhubla jsem 3 kg. Otázka je, jestli to mám díky tabletkám nebo díky tomu že ještě 20 min. každý den cvičím. Každopádně je to dobrá motivace nebo spíš placebo efekt?

 13. Carolyn

  TENTO PRODUKT VÁM USNADNÍ VAŠE SNAŽENÍ – ALE NIC NENÍ ZADARMO! Tento produkt jsem užívala cca měsíc a za měsíc užívání jsem zhubla 6 kg.. Upravila jsem svůj jídelníček – kdy jsem jedla 5x denně malé porce převážně méně tučná jídla, hlavně tedy ovoce, zeleninu a nízkokalorické výrobky, avšak každodenní oběd jsem nijak neomezila a dala jsem si na co jsem měla chuť (sice v menším množství, ale za to cokoli.) Také jsem se začala více hýbat, cca 2-3 týdně jsem chodila na skupinové aktivity jako zumba, pilates, tae-bo apod., (podle mne je ale však nejlepší pohyb chůze, která však zabere více času – nejlepší věc do které bych všem doporučila investovat je MĚŘIČ TEPOVÉ FREKVENCE, ty obyčejné se pohybují kolem 500Kč, což si myslím že není až tak závratná částka a tento přístroj Vám pomůže kontrolovat Váš tep, který je nejlepší KE SPALOVÁNÍ TUKŮ)… DOPORUČUJI VŠEM!

 14. Denisa

  je tu ted někdo, kdo aktualne bere tyto prasky?

 15. Hana

  nemá nahodou někdo zbytek jeden blistr? Odkoupim. Ztratila jsem a rada bych dobrala krabicku 🙂 dekuji

 16. Janka

  ahoj, jak dlouho hubnete s xls-medical? Lze je uzivat nejak dlouhodobe?

Přidávání komentářů není povoleno.