Herbalife a koktejly: mohou pomoci na hubnutí?

Herbalife je americká firma vyrábějící výživové doplňky (určené především pro redukci hmotnosti) a výrobky péče o pleť. Nejznámější je proteinový koktejl na hubnutí Formule 1.

Zásadní výhodou  je, že se jedná o výrobky, které obsahuje důležité živiny.

HerbalifeKoktejly Herbalife (i jiných výroců) obsahují tak důležité proteiny, založené především na na sójové bílkovině, která se rozmíchává v mléce. Další výhodou většiny koktejlů na hubnutí je, že se potlačuje hlad „přirozeným způsobem“, tedy vlákninou, která svým objemem zajišťuje pocit nasycení.

Šíře produktů na hubnutí je větší a kromě koktejlů jsou dispozici různé „aktivátory“. Jejich účelem má být „nastartovat“ energetické využití zásobních tkání, především tuků. Produkty nejsou levné a komplexnější terapie doplňky stravy může vyjít na značnou částku.

Poradci na koktejlech nestaví

Pro řadu lidí mohou být koktejly na hubnutí pohodlným způsobem, jak zajistit svůj dietní režim. Na druhou stranu přední výživoví poradci (mezi nimi i mediálně známí MUDr. Kateřina Cajthamlová a Ing. Petr Havlíček) svá dietní doporučení nestaví na koktejlech a koktejly na hubnutí nepovažují za dlouhodobě použitelné řešení. Doporučují spíše komplexní režimová opatření a orientaci na čerstvě připravenou stravu.

Kompromisní řešení je takové, že koktejly (jako třeba zmiňovaný Herbalife Formula 1) můžeme zkusit na omezenou dobu. Navíc spíše jen tehdy, pokud nepovažujeme svůj stav za natolik závažný, abychom se obrátili na výživového poradce, který by sestavil individuální plán. Ale to platí obecně pro všechny pokusy o samoléčení, obezitu nevyjímaje.

Koktejly nejsou jen na dietu

Dietní koktejly nejsou samozřejmě určeny jen na redukční dietu. Řada z nich slouží jako speciální výživa, která nahradí běžné hlavní jídlo. To se hodí třeba při sportovních vytrvalostních výkonech, kdy na běžné stolování není opravdu čas.

Publikováno 2.5.2010, aktualizováno 31.8.2012.

11 Komentářů

 1. Jan Kadlec

  Používal jsem asi dva měsíce kokteil F1 a ještě k tomu protein, který měl údajně zabránit pocitu hladu. Musím říct na základě mé zkušenosti, že to je jenom pouhá teorie. Rád bych věděl, kde se tam vzal ten objem, způsobený vlákninou. Kokteil je jemný prášek, který ochutí mléko a objem se nijak nemění, ani po hodinách namočení, ani v žaludku. To také způsobilo, že se narušilo mé, do té doby pravidelné, vyprazdňování. Protože do sebe dostáváte právě takový objem, který je tvořen lžičkou kokteilového prášku, není co by z těla mělo odcházet. Odvodněný prášek se jen zhutňuje a tvrdne ve střevech. To vedlo postupně k zácpě (1 až 2 x za týden) a nepříjemně mazlavé stolici. Takže jsem s tím musel skončit. Moje hmotnost se v té době snížila asi o 1 kg. Tato zkušenost mne stála více než 5000 Kč.

  1. Honza

   škoda že ti nikdo, nevysvětlil jak to máš brát…

 2. Veronika

  Tak to jste asi na to šel nesprávným způsobem, nebo lépe řečeno, Vám ten, kdo Vám ho prodal nedal správné instrukce. Já ho užívám a 3 a půl měsíce mám dolů 10 kg a přes bříško 11 cm pryč. Nehladovím, nedržím žádné diety a naopak před tím jsem trpěla na zácpy a nyní jsem úplně v pohodě. Paní, od které jsem si ho koupila mi se vším perfektně poradila, starala se o mě – tak jak se má obchodník starat o svého zákazníka. Takže tam jde jen a jen o individuální přístup a správné dávkování.

 3. mája

  Dobrý den,a poradil jste se s poradcem od kterého jste výrobky měl?každý člověk který začíná s doplňky stravy musí očekávat v organismu určité změny a k tomu je Vám poradce,aby Vám řekl co máte dělat když se něco takového stane. a také Vám má vysvětlit počáteční dávkování,pitný režim a nutnost vylučování.Pokud to na tisících lidech na světě funguje a na Vás ne,tak to asi nebude chyba v produktu,ale v tom,že VÁm nikdo do těla nevidí a neví jak ho máte běžnou stravou zaneřáděné a nakolik potřebuje pročistit…a pokud jste s výsledkem nebyl spokojen,jistě víte, že můžete vše vrátit a peníze Vám firma vrátí(protože si to ,ůže dovolit- má v produktech jistotu).Jsme jen lidi a lidi dělají chyby..

 4. Marie Venerová

  Ano,produkty Herbalife mohou pomoci,protože pomáhají, podívejte se na jakékoliv stránky výživových poradců, kterým klienti zhubli i 50 kg, jsou tam většinou fotografie.Mám osobní zkušenosti a lidi v mém okolí také.Když hubnete s produkty Herbalife, je to založené na detoxikaci Vašeho organismu a následném vyživení až na bázi buněk,tím se spraví metabolismus a tělo pracuje tak,jak má.A jakmile máte dostatek všech živin,nemáte chutě na nezdravé věci.A každý dobrý poradce Vám sestaví i jídelníček,doporučí co jíst,produkty přidá, protože je to efektivní, jednodušší a bezpečnější(nechybí živiny-neubývá svalová hmota-nenastane jo-jo efekt)rozhodně se obraťte na svého poradce místo toho abyste si stěžoval na produkty firmy, jejíš představitelkou je i Madeleine Albrightová,a v jejímž veděckém poradním sboru pro výživu je laureát Nobelovy ceny za fyziologii a medicínu Louis Ignarro, Ph.D.

  K ČLÁNKU:Výživoví poradci, kteří zařazují do redukčních programů výrobky Herbalife samozřejmě sestavují individuální programy na základě důkladné analýzy tělesného stavu. To že,,přední výživoví poradci“ na koktejlech nestaví je pouze jejich nevýhoda,protože vystavují své svěřence více rizikům a musí více spoléhat na jejich silnou vůli.Pravděpodobně to nikdy nezkusili,protože je to ve škole nenaučili a proto o moc přicházejí.Věřím ,že na to jednou také přijdou…a budou moci efektivněji pomoci lidem.

 5. neuveritelne

  Jen to do lidi pekne perte, protoze lidi jsou blby a nedokazou se podivat ani na etiketu na slozeni. Nakonec by ti hloupi lide zjistili, ze napriklad koktejl formule 1 je jen prevleceny protein ale 4 krat predrazeny.Proteiny uzivaji sportovci vcetne kulturistu ne na ucel hubnuti , ale pro rozvoj a udrzeni svalove hmoty. Pokud k uzivani tohoto pripravku necvici tak akorad ztloustne.Kvuli tomu Vasemu businessu akorad lidem zpusobite zdravotni potize. Co jste to za lidi – zfanatizovani blazni.

  1. jitka

   že jsou lidé hloupí, vy jste toho důkazem,podle hrubek… 🙂
   Herbalife mi pomohl a Vy se můžete vztekat jak chcete…

  2. Hana

   Souhlasím, že toto rozhodně nefunguje, ale velmi dobře se na tom vydělává. Různě se to nazve, různě podá, atd. a lidi vždycky naletí. 🙁

  3. Honza

   Dost lidí si umí přečíst složení, na koktejlu nejsou jen výživové hodnoty, ale konkrétní látky. Nejde tedy o předražený protein, ačkoli je v něm také obsažený. Narozdíl od kulturistů, kteří nebírají svalu pomoci syrovátkového proteinu, zde je protein sojový, ale hlavně jsou tam i ostatní mikro a makronutrienty. Hubnout pomocí tohoto koktejlu se dá tím, že do těla dáte potřebné živiny (nemáte pak, hlad ani chutě) a uděláte to nízkokaloricky.
   Způsob jakým se získávají a zpracovávají jednotlivé bylinky je pochopitelně trošku jiný nežli u levných přípravků, které si spíše hrají na zdravé jídlo.
   Ale doporučuji se více informovat o čemkoli, nežli to jen začít slepě používat.

   Obecně dám radu – kritizuj jen to s čím máš vlastní zkušenost – nevíš? nekritizuj.
   Sám HRBLF používám a už se nevzdám…

 6. Ivana

  Dobrý den,
  někdy mě překvapují komentáře lidí,kteří by sepsuli vše co jim není po chuti.Já mám pozitivní zkušenost,neb po dlouhé době užívání léku na hubnutí a zkoušení všeho možného se mi kila ihned vrátila zpět.Až po vyzkoušení produktů od Herbalife,jsem konečně zhubla a co víc,energie,kterou mám je k nezaplacení.Tak já za sebe můžu jen doporučit.

 7. Táňa

  Před několika lety jsem užívala nejen koktejl F1, ale i protein a čaje. Kromě toho, že šla váha pomalu, ale jistě dolů, začala jsem se cítit velice dobře fyzicky i psychicky. Jediný problém nastal, když jsem odešla do důchodu. Finančně jsou tyto produkty značně nákladné a z důchodu to nedokážu pokrýt. Argument, že vlastně koktejly nahrazují další jídlo, které bych stejně koupila, neobstojí.Je-li člověk v důchodu, počítá každou korunu a nakupuje levnější zboží.

Přidávání komentářů není povoleno.